Környezetvédelem

Környezeti nevelés

A természetet szerető, védő, tisztelő, állat- növényvilággal ismerkedni vágyó, a környezet és az élővilág összefüggéseire kíváncsi gyermekeket nevelünk. Mindezt családias kis létszámú csoportban valósítjuk meg.

Gyermekeinkkel heti rendszerességgel kirándulunk. A fokozatosság elvét betartva egyre nagyobb távot járunk be, s egyre mélyebb betekintést nyerünk a túrázás rejtelmeibe. A nyár derekára már 3-4 km-es távot is képesek vagyunk megtenni.

Tervszerűen látogatjuk az ember alkotta környezetet, és megcsodáljuk az épített világát, megismertetjük a gyerekeket a társadalmi környezet szokásaival, melyek által a zökkenőmentes beilleszkedést megalapozzuk.

Hagyományaink

• A környezetvédelmi napokról való megemlékezések, melyek egy hetet ölelnek át. Tartalmas, színes programokkal válnak közkedveltté. (Állatok Napja, Víz Világnapja, Föld Napja, Madara-Fák Napja, Környezetvédelmi Világnap)

• A Föld-napi kerti partira a családokat játékos ügyességi és sportversenyekkel, vetélkedőkkel várjuk

• Márton-napkor töklámpásokat készítünk a szülőkkel

• A mi óvodásaink az erdőben találkoznak a Mikulással

• Nálunk a karácsony meghittségéhez hozzátartozik a madarak megvendégelése - "Madárkarácsony".

Fontosnak tartjuk a családokkal való együttműködést. A közös programok szervezését, irányítását elsősorban az óvodapedagógusok vállalják fel:

• Közös hétvégi túrát hirdetünk a családoknak - "Som-túra" néven: a túrák a 3-7 éves korosztály számára sem megerőltetőek, jellemzően a környék kiránduló helyeit, tanösvényeit, forrásait
keressük fel.

• Családi barkácsdélutánok: "Pók-kör": a szülők és gyerekek kezei közül változatosabbnál változatosabb alkotások születnek, a jeles napokhoz kapcsolódóan. Minden kész műben jelen van az együttes munka öröme.

Környezettudatosságra nevelés

Mivel Zöld Óvoda címet visel intézményünk, a fenntarthatóság szemlélete megjelenik az óvoda életében. Kirándulásokra való felkészülés előzménye: az útvonal ismertetése, s a figyelem felhívás
a kulturált túrázás szabályaira, melyet az óvodás gyermek is be tud tartani:

• Túra útvonaláról nem térünk le (legfontosabb jeleket ismerik). "Taposással" nem veszélyeztetjük a  talajszint növény és állatvilágát. Nem zavarjuk, s nem bontjuk meg a környezet természetes egységét!

• Szalonnasütések alkalmával a tűzrakás szabályait betartjuk és betartatjuk.

• Foglalkozások alkalmával törekszünk a természetes- és környezetbarát eszközök, valamint az újrahasznosított anyagok felhasználására.

Környezeti csoportjainkba szeretettel várunk:

• természetet szerető, védő, tisztelő
  • szívesen kiránduló, erdőn-mezőn bóklászó
  • állatvilággal ismerkedni vágyó
  • környezet és az élővilág összefüggéseire kíváncsi gyermekeket!

Miben vagyunk mások?

• családias, kis létszámú csoportok
  • a budai hegyvidék növényvilágát bemutató tanösvény
  • gyönyörű gondozott ősfás kert, gazdag madárvilág
  • kirándulások hetenként
  • falusi életet bemutató nyári táborozás
  • óvodánk tagja a Környezet-és Természetvédelmi Oktatóközpontok Országos Szövetségének
  • hagyományos értékek átadása
  • iskola-előkészítő foglalkozások
  • szükség szerint logopédia

Szeretettel várjuk gyermekét csoportjainkba!