Ünnepek

Április 27. szerda Húsvéti Pók-kör
Ilyen még nem volt de most ezt is megcsináltuk. Ezen a családi kézműves délutánon csupa húsvéti, nyuszis, csibés csoda készült. Nem beszélve az egyedi alkotásokról.

Köszönjük, hogy együtt
hangolódtunk az ünnepre!

Március 18-22. Víz Világnapja hét
Március 22
. a Víz Világnapja. Ebből az alkalomból egész héten lubickoltunk a vizes ismeretekben, játékokban és alkotásokban.

Március 19. kedd Közös ovis kirándulás
Kit erre kit arra vitt a víz a kirándulós napon. De mindenki találkozott vízzel és a vizet körülvevő élőlényekkel.

Január 29 - február 1. Mackó hét
Egy teljes hétig a mackóké volt a főszerep az óvodában. A mackó barlangba beköltözött a sok pihe-puha plüss mackó.

Február 1. csütörtök Mackó-nap
16 órától az emeleten minden csoportba különböző programok várták a családokat volt:
- arcfestés,
- kézműves foglalkozás
- ügyességi játékok
- mackós finomságok kóstolása

17 órakor a földszinten folytatódott a délután.

Köszönjük, hogy velünk voltatok!

Január 30. kedd - Közös ovis kirándulás
Ismét egy kellemes napot töltöttünk a Budakeszi Vadasparkba. Játszottunk Gerdával a mosómedvével, megetettük Romulust a barna medvét és a végén még megsimogattuk Zselét a vadászgörényt.

December 18. hétfő Családi Karácsony
Délután 16 órától minden csoportban ünnepi hangulattal közös kézműveskedésre vártuk a kedves szülőket.
A nap végén az óvó nénik gyertyafényes kórusának csodálatos karácsonyi dalaival búcsúztunk.

December 18. hétfő Karácsonyi ünnepség
10 órától az Óvó nénik egy vidám karácsonyi bábelőadással kedveskedtek a gyerekeknek. Utána a csoportszobákban már ott vártak rájuk a szebbnél szebb ajándékok és az ünnepi asztalok.

December 7. csütörtök Adventi készülődés
Ezen a délutánon is  sokan jöttünk össze az adventi kézműves barkácsolásra.
Örömmel láttuk, hogy nem csak a az általunk felkínált  karácsonyi díszek készültek, hanem sok egyedi és kreatív dísz is készült.

Jó volt együtt készülődni az ünnepekre!

December 4. hétfő Mikulás
Nálunk járt a Mikulás!
De mielőtt megérkezett volna Zene Manó (Sőnfeld Mátyás) és barátai egy kedves és vicces előadással kedveskedtek nekünk, bátor manók szereplésével.

November 9. csütörtök Töklámpás faragás
Szorgos kezek munkájával kreatív töklámpások születtek a  közös családi délutánon. Miután meghallgattuk Márton legendáját közös sétát tettünk a lámpák fényében.

Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttetek!

November 7. kedd Közös ovis kirándulás
Reggel igazi őszi ködös időben külön busszal indultunk a  Dunakeszi Teknős Tanösvényre. Pallósétányával és egyedi élményelemeivel,   érdekes és sejtelmes lápi környezetbe kirándulhattunk.

Remek családi program lehet újra végigjárni!

Október 2-6. Állatok Világnapja hét
Október 4
. az Állatok Világnapja. Ebből az alkalomból egész héten az állatok és környezetük megismerésével foglalkoztunk.

Október 6. péntek Állatos délelőtt
Virgonckodó Játszópark jóvoltából csodás kedves, szelíd, állatokat (nyúl, kecske, bárány, törpemalac) simogathattunk egész délelőtt

Október 12. csütörtök Pók-kör
A családi kézműves délutánon közösen készültek a szebbnél-szebb sünik, tigrisek, kutyák, békák és a vicces kis csigák.

Köszönjük, hogy itt voltatok!

Szeptember 4. hétfő Közös szalonnasütés
Idén is mint minden évben szalonnasütéssel egybekötött közös délutánnal indítottuk az új tanévet.

Köszönjük, hogy itt voltatok!

Heti Programjaink

Zenebatyu

Interaktív hangszerbemutató és zenés játék Sőnfeld Mátyás vezényletével.

A zene javítja a közérzetet, a koncentrációt, aktív segítséget jelent a figyelemfejlesztésben is. Nyitottságot, rugalmasságot eredményez. Erőteljesen hat a beszédkészségre, a képzelőerőre. Épp ezért tudjuk használni a zenét terápiás, gyógyító, fejlesztő célokra.

Állatasszisztált kutyaterápia

A program során speciálisan felkészített terápiás kutya támogatásával fejlesztjük a gyerekek mozgási, érzelmi és szociális funkcióit.

Kirándulás

December 2. szombat Mikulás Som túra
Kellemes ködös időben együtt kirándultak kicsik és nagyok a Remete-szurdok családbarát túraútvonalán a Mikulás nyomát keresve.
Apró kis zsákjait a "zölderdős" ovisok ügyesen meg is találták. Sőt visszafelé  még olyan szerencsében volt részünk, hogy személyesen is találkoztunk vele.

Köszönjük, hogy ilyen sokan velünk tartottatok!