Programok 2021-2022

Kirándulás

Április 30. szombat Tavaszi Som túra
Egy rövid vonatozás egy után bejártuk  Dinnyés-fertőn a Madárdal tanösvényt. Rengeteg állatos élményben volt részünk.

Köszönjük mindenkinek a részvételt!

Második Őszi Som-túra
November 20-án szombaton Visegrád egyik csodálatos helyén kirándultunk az Apátkúti-patak völgyében.
Aki lemaradt róla annak csak ajánlani tudjuk, hogy egyszer látogasson el ide.
(GPS koordináták: 47.77050 É 18.98298 K)

Köszönjük mindenkinek a részvételt!

Első Őszi Som-túra
Szeptember 25-én, szombaton kirándulni voltunk Pilisvörösváron a Jági tanösvénynél.

Köszönjük mindenkinek aki részt vett ezen a remek kiránduláson!

Heti Programjaink

Zenebatyu

Interaktív hangszerbemutató és zenés játék Sőnfeld Mátyás vezényletével.

Állatasszisztált kutyaterápia

A program során speciálisan felkészített terápiás kutya támogatásával fejlesztjük a gyerekek mozgási, érzelmi és szociális funkcióit.

Ünnepek

Május 9-13. Madarak és fák hete
Május 18. szerda Tüskáshátú Madártanoda
Délelőtt ellátogatott hozzánk a Tüskéshátú Madártanoda egy okos és kedves varjúval Dórival. A gyerekek sok új ismeretet szerezhettek a varjúfélékről.

Május 10. kedd Közös ovis kirándulás
Külön busszal ellátogattunk Magyarország első Japánkertjébe. Csodálatos növényeket ismerhettünk meg.

Környezeti csoportjaink a régi hagyományokat tartva ezen a héten mindennap kirándultak. Jártak az Állatkertben, a Vadasparkban, a Széchényi-hegyen a Normafánál és még egy kertészetbe is ellátogattak.

Április 21-29. Föld Napja hét
Április 28. csütörtök Föld Napja kerti parti
Végre az időjárás is mellénk állt, hogy egy remek kis délutánt töltsünk együtt a Föld Napja alkalmából. Lehetett virágot ültetni, kézműveskedni, régészkedni, közösen mozogni, mókázni, sőt a leszorgalmasabbak még ajándékot is kaptak.

Köszönjük mindenkinek aki velünk tartott!

Április 26. kedd Föld Napja közös kirándulás

Budakeszi egy mesés kis szegletébe kirándultunk, ahol megcsodálhattuk a két hatalmas mamutfenyőt és a tanösvényen barangolva megismerhettük a helyi állat-és növényvilágot.

Március 21-25. Víz világnapja hét
Víz Világnapja. minden év március 22-én megtartott esemény. Óvodánkban egy teljes héten keresztül ismerkedtünk, kisérleteztünk, alkottunk a vízzel kapcsolatban.

Március 22. kedd Közös Ovis Kirándulás
Külön busszal elmentünk a Naplás-tóhoz és felfedeztük a tó körüli élővilágot.

Március 24. csütörtök Pók-kör
Szebbnél-szebb vízes alkotások születtek a kézműves délutánon.
Köszönjük mindenkinek a lelkes részvételt!

És egy kis ízelítő a plakátversenyre beküldött  szebbnél-szebb alkotásokból.
Köszönjük, hogy ezek a csodálatos alkotások díszíthetik az óvodánkat!

Február 28. hétfő Télbúcsú
Jöjjön a tavasz vesszen a tél!
- felkiáltással, rengeteg zenével és vidám tánccal igyekeztünk elkergetni a telet.

Február 1-4.  Mackó hét
Egy teljes hétre a gyerekek mackóvá változhattak. Volt itt minden mit egy Mackó csak megkíván. Egy barlang tele sok-sok puha plüss mackóval. Finom mézes mackócsemege. Mackós játék mackókkal. Készültek szebbnél szebb mackós alkotások. A hetet egy vidám bábelőadás zárta természetesen egy Mackó főszereplésével.

December 17. péntek Karácsonyi ünnepség
Sok-sok meglepetéssel. És így is lett!
10 órától az Óvó nénik egy vidám karácsonyi mesével kedveskedtek a gyerekeknek. Utána a csoportszobákban már ott vártak rájuk a szebbnél szebb ajándékok.

December 13. hétfő Luca nap
Luca napja az esztendő legrövidebb napja.
A hozzá kapcsolódó varázslatokkal ismerkedtünk a zenén keresztül Sőnfeld Mátyás segítségével.

December 6. hétfő Mikulás
Nálunk járt a Mikulás!
De míg megérkezett addig Zene Manó (Sőnfeld Mátyás) és barátai egy csodálatos és színvonalas előadással kedveskedtek nekünk.

November 11. csütörtök
Közös családi Töklámpás faragás
Sarkadi Bence szórakoztató marionett bábelőadásával indult ez a közös családi délután. Utána szorgos kezek munkájával remek kis tökök születtek.

Köszönjük mindenkinek aki velünk tartott!

Október 7. csütörtök
Állatok világnapja - Pók-kör
Nagyon szép alkotások születtek a közös családi délutánon.

Köszönjük mindenkinek aki velünk kézműveskedett!