Programok 2022-2023

Ünnepek

Május 8-12. Madarak és fák hete
Minden év május 10-én ünnepeljük a Madarak és fák napját. Ezt a hetet mi is igyekeztünk ennek szellemében eltölteni, sok új és érdekes ismeretet szerezve

Május 9. kedd Madarak fák napja kirándulás
Budakeszi egy mesés kis szegletébe kirándultunk, ahol megcsodálhattuk a két hatalmas mamutfenyőt és a tanösvényen barangolva megismerhettük a helyi madárvilágot.

Április 17-21. Föld Napja hét

Április 21. péntek 16 óra Föld Napja kerti parti
Ismét egy remek kis délutánt tölthettünk együtt a Föld Napja alkalmából. Lehetett virágot ültetni, kézműveskedni, közösen mozogni és a Magyar Környezeti Egyesület beporzó tanösvényén keresztül megismekedhettünk a rovarok különleges világával. Köszönjük a közreműködésüket!
Jó kenyérnek meg köszönjük a temérdek finomságot!

Március 20-21. Víz Világnapja hét
Március 22
. a Víz Világnapja. Ebből az alkalomból egész héten lubickoltunk a vizes ismeretekben, játékokban és alkotásokban.

Március 21. kedd Közös ovis kirándulás
Kirándultunk egyet a Rózsika forrásnál és kis hidakon átkelve követtük a Paprikás patak útját.

Március 23. csütörtök Pók-kör
Szebbnél szebb vízzel kapcsolatos alkotások születtek a családi kézműves délutánon.

Köszönjük hogy ilyen sokan eljöttetek!

Február 20. hétfő - Télbúcsú
... ha nem szíveled a telet a nyeles dobbal elűzheted. Ezzel a mondókával és egy kedves kis saját készítésű zörgős hangszerrel igyekeztünk elűzni a telet Matyi bácsi segítségével. Utána sok-sok finom fánkot is ettünk.

Január 30 - február 3. Mackó hét
Egy teljes hétig a mackóké volt a főszerep az óvodában.  Volt itt minden: mackóbarlang, mackós játék, mackós finomságok.

Január 31. kedd - Közös ovis kirándulás
Meglátogattuk Romulus mackót a Budakeszi Vadasparkba, hogy megtudjuk meglátja  e az árnyékát. Közben más érdekes állatokkal is megismerkedtünk.

A Gólya csoport mindeközben az állatkertben ismerkedett meg más hasonló kedves állatokkal.

Február 2. csütörtök - Családi Mackó nap
Két év kihagyás után idén újra megrendeztük az óvoda egyik legkedveltebb programját a Családi Mackó napot.
Sokszínű, érdekes, vidám programok várták a családokat. Volt arcfestés, kézműveskedés, ügyességi- és csapatjátékok, mackó csemege kóstolás és süti sütő verseny.

Köszönjük, hogy ilyen sokan
velünk töltöttétek ezt a délutánt!

December 20. kedd Karácsonyi ünnepség
10 órától az Óvó nénik egy vidám karácsonyi bábelőadással kedveskedtek a gyerekeknek. Utána a csoportszobákban már ott vártak rájuk a szebbnél szebb ajándékok.

December 20. kedd Családi Karácsony
Délután 16 órától minden csoportban ünnepi hangulattal, kis előadással, egy közös kézműveskedésre vártuk a kedves szülőket.
A nap végén az óvó nénik kórusának csodálatos karácsonyi dalaival búcsúztunk.

December 5. hétfő Mikulás
Nálunk járt a Mikulás!
De hogy a várakozás jobban teljen addig Zene Manó (Sőnfeld Mátyás) és barátai egy kedves  és színes előadással kedveskedtek nekünk, aminek a legbátrabbak még szereplői is lehettek.

"Együtt van a sok gyerek,
legyen béke, szeretet."

November 24. csütörtök Adventi készülődés
Örömmel vettük, hogy ilyen sokan eljöttetek az idén először megrendezésre kerülő adventi kézműves délutánunkra. Szorgos kis kezek munkájával szebbnél-szebb koszorúk és karácsonyi díszek készültek.

Megígérjük, hagyományt teremtünk belőle!

November 10. csütörtök Töklámpás faragás
Szorgos kezek munkájával rengeteg töklámpás készült a Márton napi közös családi délutánon. Utána pedig együtt énekeltünk, táncoltunk a jól ismert libás dalokra.

Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttetek!

Október 3-7. Állatok Világnapja hét
Október 4
. az Állatok Világnapja. Ebből az alkalomból az egész hetünk az állatok körül forgott. A gyerekek sok új ismerettel és állatos játékkal gazdagodhattak.

Október 6. csütörtök Közös ovis kirándulás
Délelőtt a Piczinke Póniudvarba látogattunk el egy kis állatsimogatásra. A legbátrabbak még a lovaglást is kipróbálták.

Október 6. csütörtök Pók-kör
A családi kézműves délutánon közösen készültek a szebbnél-szebb cicák, gyíkok és vidrák.

Október 21. péntek "Bogaras vagyok" délelőtt
Lenyűgöző élménypedagógiai foglalkozáson vehettek részt a gyerekek és ismerkedhettek meg az élővilág eme kevésbé ismert csoportjával, az ízeltlábúakkal. A legbátrabbak még érdekes kinézetű botsáskákat is tarthattak a kezükben.

Szeptember 1. csütörtök Közös szalonnasütés
Idén is mint minden évben szalonnasütéssel egybekötött közös délutánnal indítottuk az új tanévet.
De előtte még 16 órától a Marica Produkció a "Cipő mese" című vidám, zenés és interaktív bábelőadással kedveskedett a gyerekeknek.

Köszönjük mindenkinek aki eljött!

Heti Programjaink

Zenebatyu

Interaktív hangszerbemutató és zenés játék Sőnfeld Mátyás vezényletével.

A zene javítja a közérzetet, a koncentrációt, aktív segítséget jelent a figyelemfejlesztésben is. Nyitottságot, rugalmasságot eredményez. Erőteljesen hat a beszédkészségre, a képzelőerőre. Épp ezért tudjuk használni a zenét terápiás, gyógyító, fejlesztő célokra.

Állatasszisztált kutyaterápia

A program során speciálisan felkészített terápiás kutya támogatásával fejlesztjük a gyerekek mozgási, érzelmi és szociális funkcióit.

Kirándulás

Március 25. szombat tavaszi Som túra
A Tatai Fényes Tanösvény különleges hídjait jártuk be és megcsodálhattuk a karsztforrások lenyűgöző élővilágát.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok!

December 3. szombat Mikulás Som túra
Kellemes télies időben jó sokan kirándultunk együtt a Remete-szurdok kis családbarát túraútvonalán.
Mikulással már sajnos nem találkoztunk de az ajándékos zsákját a "zölderdős" ovisok ügyesen megtalálták.

Köszönjük, hogy ilyen sokan velünk tartottatok!

Október 1. szombat első Som túra
Mivel az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk csak a legbátrabbak tartottak velünk a még esős időben is csodálatos Gyadai tanösvényre.

Köszönjük a lelkes részvételt!